Cyber Security Challenge 2024 - CCSC 2024

CCSC 2024
7ος Παγκύπριος Διαγωνισμός Κυβερνοασφάλειας

Μια μοναδική ευκαιρία για νέες και νέους 14-25 ετών

Το CCS και η Ομάδα CyberMouflons προκηρύσσουν τον 7ο Παγκύπριο Διαγωνισμό Κυβερνοασφάλειας που θα διεξαχθεί διαδικτυακά από 01 μέχρι 12 Μαΐου 2024.

Ο διαγωνισμός CCSC έχει στόχο τη συγκρότηση της Εθνικής Ομάδας που θα εκπροσωπήσει την Κύπρο στον αντίστοιχο Πανευρωπαϊκό Διαγωνισμό (ECSC) και απευθύνεται σε άτομα ηλικίας 14-25 χρονών.

Εγγραφές

Παρακαλώ δείτε πληροφορίες στην ιστοσελίδα της διοργάνωσης https://ccsc.org.cy/ και ενθαρρύνετε μαθητές/τριες να λάβουν μέρος.

Για πληροφορίες επικοινωνήστε με τον κ. Τουμαζή Τουμαζή Λειτουργό Προγραμμάτων του CCS (τηλ. 22340541,Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.). Ακολουθήστε μας και στα κοινωνικά δίκτυα σε Facebook (@CCSC.Cyprus), X (@CCSC_Cyprus) και LinkedIin.

CCSC 2024
7th Cyprus Cyber Security Challenge:

A unique opportunity for young people aged 14-25

The Cyprus Computer Society (CCS) and the CyberMouflons Cybersecurity Team  announce the 7th Cyprus Cyber Security Challenge (CCSC) to be held online from 1 - 12 May 2024.

The CCSC aims to form the National Team that will represent Cyprus in the respective European Cyber Security Challenge (ECSC) and addresses young people between the ages of 14-25.

Announcement
Registration

Read more on the challenges website https://ccsc.org.cy/ and forward to students, young people, parents, teachers and potentially interested parties.

For information please contact Mr Toumazis Toumazi, CCS Project Officer (tel. 22340541,Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.). Follow us on social media Facebook (@CCSC.Cyprus), X (@CCSC_Cyprus) και LinkedIin.